Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Zielona Karta


Zielona Karta - wzór dokumentu
Zielona Karta - wzór dokumentu

 

Zielona Karta

 

Zielona Karta jest Międzynarodowym Certyfikatem Ubezpieczeniowym, który stanowi dowód, że posiadacz pojazdu jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, zgodnie z prawem ubezpieczeniowym, które obowiązuje w kraju, w którym posiadacz tego pojazdu przebywa. Nazwa pochodzi od koloru papieru, na którym drukowane są polisy.

Zielona Karta przydaje się przede wszystkim, gdy wybieramy się w podróż samochodem do krajów spoza UE, należących do tzw. Systemu Zielonej Karty.

 

Które kraje są członkami Systemu "Zielonej Karty"? Obecnie posiadanie Zielonej Karty jest konieczne w następujących krajach:

 

Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Serbia, Czarnogóra, Tunezja, Turcja oraz Ukraina.