Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Grupa WARTA - dziś


 

Marka Warta, istniejąca od 1920 roku w świadomości Polaków, stała się przez ten czas dla wielu klientów synonimem wysokiej jakości oferty, przyjazności i bliskości. Obecnie spółka majątkowa ma około 3 mln klientów, a z ochrony spółki życiowej korzysta ponad 1 mln klientów.

Warta ma ponad 120 produktów w ofercie
Warta ma ponad 120 produktów w ofercie

 

Dzisiejsza Warta ma w ofercie ponad 120 produktów, a jej  ubezpieczenia sprzedaje około  20 tys. sprzedawców. Silną pozycję na rynku  zapewniają jej ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe. Przez wiele lat Warta jako jedyna firma ubezpieczeniowa oferowała w Polsce ubezpieczenia morskie oraz lotnicze i  do dzisiaj jest liderem w tym obszarze.

 

TUiR WARTA S.A. - Warszawa
TUiR WARTA S.A. - Warszawa

Grupa WARTA oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, osobowe oraz na życie - zarówno o charakterze ochronnym, jak inwestycyjnym. Z powodzeniem łączy produkty i usługi poszczególnych spółek. Dzięki temu klienci dostają pełną i komplementarną ofertę przeznaczoną zarówno dla osób indywidualnych, jak i firm. Aby sprostać potrzebom i oczekiwaniom klientów, WARTA systematycznie wzbogaca ofertę o nowe produkty

 

 Od  lipca 2012 roku  nowym właścicielem Grupy Warta stały się następujące spółki:

Talanx International AG – 75,7% akcji

Meiji Yasuda Life Insurance Company – 24,3% akcji

 Talanx International AG - Hannover
Talanx International AG - Hannover

Talanx jest trzecią pod względem przypisu składki grupą ubezpieczeniową w Niemczech i ósmą w Europie (wg danych za 2012 r.). W 2012 r. przychody ze składek Talanx wyniosły około 26,7 mld euro. Po sfinalizowaniu w ostatnim czasie przejęcia Grupy Ubezpieczeniowej Europa oraz TUiR Warta S.A., Polska stała się dla Talanx drugim głównym rynkiem.

 

Talanx prowadzi swoją działalność pod wieloma markami takimi jak: HDI, HDI-Gerling, Hannover Re (jeden z wiodących reasekuratorów), Targo Insurers, PB Insurers, Neue Leben i spółka świadcząca usługi finansowe AmpegaGerling. Grupa, mająca swoją główną siedzibę w Hannoverze, działa na terenie 150 krajów. Agencja ratingowa Standard & Poor's przyznała grupie ubezpieczeniowej Talanx rating siły finansowej na poziomie A+/stable (mocny), a Grupie Hannover Re rating na poziomie AA-/stable (bardzo mocny). Spółka Talanx AG jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie.

\

Talanx International AG, główny udziałowiec TUiR Warta, zarządza międzynarodowymi liniami ubezpieczeń dla klientów indywidualnych i korporacyjnych Grupy Talanx.

 

 Meiji Yasuda Life Insurance Company - Tokyo
Meiji Yasuda Life Insurance Company - Tokyo

Meiji Yasuda Life Insurance Company to firma założona 9 lipca 1881 r. jako pierwszy ubezpieczyciel na życie na japońskim rynku. Obecnie jest drugim graczem na rodzimym rynku pod względem przypisu składki. Ma 39 tys. pracowników z czego ponad 30 tys. osób to siły sprzedaży oferujące szeroki zakres ubezpieczeń w tym indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia rentowe, głównie z wykorzystaniem kanału bancassurance.